HISTORIA CZYNSZOWA STAJE SIĘ KLUCZOWA DLA ZATWIERDZENIA UMÓW NAJMU.

Oto kilka ważnych wiadomości, o których warto wiedzieć, czy jesteś najemcą, czy potencjalnym najemcą.

Branża wynajmu mieszkań (znana również jako branża wielorodzinna) w coraz większym stopniu korzysta z nowej metryki oprócz oceny zdolności kredytowej w celu określenia, czy powinna ona oferować najem potencjalnemu najemcy.
Historia czynszów staje się kluczowym kryterium przy zatwierdzaniu nowych umów najmu i przez wielu wynajmujących jest oceniana jako bardzo wiarygodna.

Dlaczego historia wynajmu jest tak ważna?

W branży mieszkaniowej typowym sposobem pomiaru zachowań finansowych jest sprawdzanie raportów kredytowych dla najemców. Jeśli te raporty wskazują na odpowiedzialne wydatki wraz z innymi pozytywnymi kwalifikacjami, oferowanie najmu powinno być rozsądnym wyborem.
Dobry kredyt jest nadal standardem, ale teraz sprawdzenie, czy mieszkańcy historycznie i terminowo płacili pełen czynsz, wydaje się być kluczem do wiarygodnego zasugerowania, że najemcy ci nadal będą go płacić i powinni być rozliczani w związku z nowymi umowami najmu.

Dodanie danych o historii wynajmu nastąpiło wraz z pojawieniem się nowych technologii i połączeń z firmami kredytowymi, aby ułatwić wynajmującym dostęp do historii wynajmu. Biura kredytowe są w rzeczywistości często agencjami, które zbierają i dzielą się danymi na temat historii najmu. Po dodaniu historii czynszów jako części rozważań kredytowych, może ona pomóc w uzyskaniu ogólnego obrazu osoby jako wiarygodnego wynajmującego.

Sprawdź własną historię.

Zmiana ta sugeruje, że nawet jeśli wynajmujący doświadczyli trudności kredytowych, nadal mogą kwalifikować się do wynajmu, jeśli udowodnią również, że mogą płacić czynsz na czas co miesiąc przez okres, który prawdopodobnie będzie trwał przez okres trwania wcześniejszej umowy najmu.

Dla najemców w tej sytuacji powinna to być budująca wiadomość.

Jak więc sprawdzić swoją historię wynajmu i upewnić się, że Twoja historia odzwierciedla dobrą kondycję?

Możesz skontaktować się z tymi samymi agencjami, potencjalnym najemcą. Należy również rozważyć skontaktowanie się z byłymi menadżerami w wspólnotach mieszkaniowych, w których historia najmu jest bardzo długa, prosząc ich o podzielenie się oficjalną historią, którą mają w aktach. Pamiętaj, że musisz znać adresy, pod którymi mieszkałeś, aby jak najlepiej zweryfikować informacje o historii wynajmu.
Jeśli nie zapłaciłeś czynszu, zapłaciłeś je z opóźnieniem lub przedwcześnie zrezygnowałeś z wynajmu, nie będziesz postrzegany przez menadżerów wspólnoty mieszkaniowej jako świetny kandydat do wynajęcia mieszkania. Możesz jednak zająć się tą sytuacją i złożyć wniosek o najem.

A co z najemcami, którzy wynajmują po raz pierwszy?

Dla początkujących najemców, będziesz miał różne kółka do manewru, aby pomóc przekonać wynajmującego do wynajmu dla ciebie. Należy pamiętać, że historia kredytowa jest nadal uważana za ważną sprawę przy podejmowaniu decyzji o wyborze najmu.

Pieniądze i sposób ich wydawania.


Jeśli jesteś najemcą, dobre zachowanie wynajmu to nie tylko Twoja odpowiedzialność finansowa i prawna, ale może również utrzymać opcje wynajmu przy życiu w przyszłości. Kiedy przychodzi pora, aby odnowić wynajem mieszkania lub znaleźć nowy dom mieszkalny, nie będziesz żałował pozytywnej historii, którą zbudowałeś jako niezawodny mieszkaniec i najemca.